Murata Electronics North America LQG10A5N6S00T1
LQG10A5N6S00T1 picture photo
Mfg. Part Number
LQG10A5N6S00T1
Datasheet Download
LQG10A5N6S00T1.pdf
Availability of LQG10A5N6S00T1
QUANTITY
LQG10A5N6S00T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQG10A5N6S00T1
Internal Part NumberEIS-LQG10A5N6S00T1
Delivery TimeIn stock, ship LQG10A5N6S00T1 today.
SeriesLQG10A5N
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeO402
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQG10A5N6S00T1
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQG10A5, LQG10A5N6S00T1 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQG10A5N6S00T1 Details Description
Related parts for LQG10A5N6S00T1
TERM BLOCK HDR 46POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC CONV DC-DC DPA SWITCH SPAK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ 8SO datasheet.pdf
DSTV TS 6 VH datasheet.pdf
VARISTOR 135V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 66POS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 75POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf