Murata Electronics North America LQG10A5N6S00T1M05-01
LQG10A5N6S00T1M05-01 picture photo
Mfg. Part Number
LQG10A5N6S00T1M05-01
Datasheet Download
LQG10A5N6S00T1M05-01.pdf
Availability of LQG10A5N6S00T1M05-01
QUANTITY
LQG10A5N6S00T1M05-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQG10A5N6S00T1M05-01
Internal Part NumberEIS-LQG10A5N6S00T1M05-01
Delivery TimeIn stock, ship LQG10A5N6S00T1M05-01 today.
SeriesLQG10A5N6S00
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQG10A5N6S00T1M05-01
MURATA Product CategoryMURATA Components
LQG10A5N6S00T1M05-01 Details Description
Related parts for LQG10A5N6S00T1M05-01
IC OPAMP GP 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 2.16K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 102 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 2PF 50V CH 0201 datasheet.pdf
2" X 20 YDS datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 95POS datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE PIN datasheet.pdf
SWITCH REED MAGNETIC SPST 8-12AT datasheet.pdf
CAP CER 3PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf