Murata Electronics North America LQG11A12NJ00J
LQG11A12NJ00J picture photo
Mfg. Part Number
LQG11A12NJ00J
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQG11A12NJ00J.pdf
Availability of LQG11A12NJ00J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQG11A12NJ00J Order Process
Ship out your order
Specifications of LQG11A12NJ00J
Internal Part NumberEIS-LQG11A12NJ00J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQG11A12NJ00J today.
SeriesLQG11A1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQG11A12NJ00J
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQG11A, LQG11A12NJ00J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQG11A12NJ00J Details Description
Related parts for LQG11A12NJ00J
IC LED Driver AC DC Offline Switcher 2A Lighting 8-DIP datasheet.pdf
MOTOR BRUSHED DC GEAR 1.4W 12V datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 6POS datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/2.7V 0.3A 6WDFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.652" (16.56mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS TIN datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG COAX PIN SLDER datasheet.pdf
DIODE MODULE 600V 210A TO244 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 161.1328MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
PACK ROUND 1 POS 74MM D 48.1MMH datasheet.pdf
CAP FILM 220PF 2% 630VDC AXIAL datasheet.pdf