Murata Electronics North America LQG11A15NJ00
LQG11A15NJ00 picture photo
Mfg. Part Number
LQG11A15NJ00
Datasheet Download
LQG11A15NJ00.pdf
Availability of LQG11A15NJ00
QUANTITY
LQG11A15NJ00 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQG11A15NJ00
Internal Part NumberEIS-LQG11A15NJ00
Delivery TimeIn stock, ship LQG11A15NJ00 today.
SeriesLQG11A1
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQG11A15NJ00
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQG11A, LQG11A15NJ00 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQG11A15NJ00 Details Description
Related parts for LQG11A15NJ00
LED ALPHANUM .54" 2DGT GREEN CC datasheet.pdf
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
CONN RECEPT 120POS 3MM VERT PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.1 OHM 1% 30W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 BELL datasheet.pdf
RES 1.0857K OHM 0.6W 0.01% RAD datasheet.pdf
SCREWLESS W/LEVER 5.08MM, 10 POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf