Murata Electronics North America LQG11A33NJ00T1M0501
LQG11A33NJ00T1M0501 picture photo
Mfg. Part Number
LQG11A33NJ00T1M0501
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQG11A33NJ00T1M0501.pdf
Availability of LQG11A33NJ00T1M0501
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQG11A33NJ00T1M0501 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQG11A33NJ00T1M0501
Internal Part NumberEIS-LQG11A33NJ00T1M0501
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQG11A33NJ00T1M0501 today.
SeriesLQG11A33NJ0
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQG11A33NJ00T1M0501
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQG11A33N, LQG11A33NJ00T1M0501 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQG11A33NJ00T1M0501 Details Description
Related parts for LQG11A33NJ00T1M0501
CAP TANT 47UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 3.3K OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 1CH 1MSPS 16MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5.08MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 60A PPAK SO-8 datasheet.pdf
CAP CER 4PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 90F 2.8V SNAP datasheet.pdf