Murata Electronics North America LQG15HH2N4S02D
LQG15HH2N4S02D picture photo
Mfg. Part Number
LQG15HH2N4S02D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQG15HH2N4S02D.pdf
Availability of LQG15HH2N4S02D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQG15HH2N4S02D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQG15HH2N4S02D
Internal Part NumberEIS-LQG15HH2N4S02D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQG15HH2N4S02D today.
SeriesLQG15HH2
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQG15HH2N4S02D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQG15HH, LQG15HH2N4S02D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQG15HH2N4S02D Details Description
Related parts for LQG15HH2N4S02D
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
STEEL STRAP NYLON 11 COAT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TEST KIT MTRJ TO ST SEC 62.5/125 datasheet.pdf
CONN POWER ENTRY 3 POLE 20A 250V datasheet.pdf
RES 28K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 11K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 15A 125V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 2A 48V datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf