Murata Electronics North America LQG15HN10N02D
LQG15HN10N02D picture photo
Mfg. Part Number
LQG15HN10N02D
Datasheet Download
LQG15HN10N02D.pdf
Availability of LQG15HN10N02D
QUANTITY
LQG15HN10N02D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQG15HN10N02D
Internal Part NumberEIS-LQG15HN10N02D
Delivery TimeIn stock, ship LQG15HN10N02D today.
SeriesLQG15HN
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQG15HN10N02D
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQG15H, LQG15HN10N02D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQG15HN10N02D Details Description
Related parts for LQG15HN10N02D
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 6V datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 59.6MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI M20-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 34 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC PWR SW USB 1.1A SOT23-5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
FAN AXIAL 80.5X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
TGARD 5000,A0 MULTI SIP 0.006" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf