Murata Electronics North America LQG15HN2N7S02
LQG15HN2N7S02 picture photo
Mfg. Part Number
LQG15HN2N7S02
Datasheet Download
LQG15HN2N7S02.pdf
Availability of LQG15HN2N7S02
QUANTITY
LQG15HN2N7S02 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQG15HN2N7S02
Internal Part NumberEIS-LQG15HN2N7S02
Delivery TimeIn stock, ship LQG15HN2N7S02 today.
SeriesLQG15HN
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQG15HN2N7S02
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQG15H, LQG15HN2N7S02 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQG15HN2N7S02 Details Description
Related parts for LQG15HN2N7S02
FILTER POWER LINE 150A 250/440V datasheet.pdf
IC SMOKE DETECT PHOTOELEC 16-DIP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 500MA 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN ARRAY FEMALE 400POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
Connector Receptacle 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 15POS STR TIN datasheet.pdf