Murata Electronics North America LQG15HS5N6J02D
LQG15HS5N6J02D picture photo
Mfg. Part Number
LQG15HS5N6J02D
Datasheet Download
LQG15HS5N6J02D.pdf
Availability of LQG15HS5N6J02D
QUANTITY
LQG15HS5N6J02D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQG15HS5N6J02D
Internal Part NumberEIS-LQG15HS5N6J02D
Delivery TimeIn stock, ship LQG15HS5N6J02D today.
SeriesLQG15HS5
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type0402L
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQG15HS5N6J02D
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQG15HS, LQG15HS5N6J02D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQG15HS5N6J02D Details Description
Related parts for LQG15HS5N6J02D
IC 5V SCSI TERMINATOR 28-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 174K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
3M 4930 VHB 1.5" SQ - 5/PACK datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 5PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher PWM Dimming 1.77A Lighting eSIP-7F datasheet.pdf