Murata Electronics North America LQG18HN10NJ00J
LQG18HN10NJ00J picture photo
Mfg. Part Number
LQG18HN10NJ00J
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQG18HN10NJ00J.pdf
Availability of LQG18HN10NJ00J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQG18HN10NJ00J Order Process
Ship out your order
Specifications of LQG18HN10NJ00J
Internal Part NumberEIS-LQG18HN10NJ00J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQG18HN10NJ00J today.
SeriesLQG18HN1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type1.6 0.8 0.8mm
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQG18HN10NJ00J
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQG18HN, LQG18HN10NJ00J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQG18HN10NJ00J Details Description
Related parts for LQG18HN10NJ00J
CONN EDGECARD 170PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
SWITCH DIP RAISE SLIDE SEAL 3POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
RES 25K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 34MM datasheet.pdf
SENSOR PROX M30 2W 10MM NO datasheet.pdf
CAP ALUM 100000UF 20% 25V SCREW datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V TO-254AA datasheet.pdf