Murata Electronics North America LQG18HN10NJ02D
LQG18HN10NJ02D picture photo
Mfg. Part Number
LQG18HN10NJ02D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQG18HN10NJ02D.pdf
Availability of LQG18HN10NJ02D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQG18HN10NJ02D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQG18HN10NJ02D
Internal Part NumberEIS-LQG18HN10NJ02D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQG18HN10NJ02D today.
SeriesLQG18HN1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQG18HN10NJ02D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQG18HN, LQG18HN10NJ02D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQG18HN10NJ02D Details Description
Related parts for LQG18HN10NJ02D
XFRMR TOROIDAL 625VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 10V X7R 0508 datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV P90 3838 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 150 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
ANT OMNIDIR 6DBI 36"RG-142 RPBNC datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 12V MINI3 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf