Murata Electronics North America LQG18HN15NJ00D
LQG18HN15NJ00D picture photo
Mfg. Part Number
LQG18HN15NJ00D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15NH 350MA 400 MOHM
Datasheet Download
LQG18HN15NJ00D.pdf
Availability of LQG18HN15NJ00D
QUANTITY
LQG18HN15NJ00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQG18HN15NJ00D
Internal Part NumberEIS-LQG18HN15NJ00D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQG18H
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreAir
Inductance15nH
Tolerance±5%
Current Rating350mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Q @ Freq12 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant2.8GHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQG18HN15NJ00D
Related LinksLQG18HN, LQG18HN15NJ00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQG18HN15NJ00D Details Description
Related parts for LQG18HN15NJ00D
IC DIVIDER X2 5V/3.3V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL/PAR 210M 64VQFN datasheet.pdf
RES SMD 19.6 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
IC ADC 24BIT I2C/SRL 16-SOP datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 910MA 270 MOHM datasheet.pdf
END COVER MOD TERM BLOCK ORANGE datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.2A datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf