Murata Electronics North America LQG18HN22NJ00D
LQG18HN22NJ00D picture photo
Mfg. Part Number
LQG18HN22NJ00D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22NH 300MA 500 MOHM
Datasheet Download
LQG18HN22NJ00D.pdf
Availability of LQG18HN22NJ00D
QUANTITY
LQG18HN22NJ00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQG18HN22NJ00D
Internal Part NumberEIS-LQG18HN22NJ00D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQG18H
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreAir
Inductance22nH
Tolerance±5%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)500 mOhm Max
Q @ Freq12 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant2.3GHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQG18HN22NJ00D
Related LinksLQG18HN, LQG18HN22NJ00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQG18HN22NJ00D Details Description
Related parts for LQG18HN22NJ00D
FUSE GLASS 8A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS .100" SGL PCB datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 80POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf