Murata Electronics North America LQG21N2R7K10T
LQG21N2R7K10T picture photo
Mfg. Part Number
LQG21N2R7K10T
Datasheet Download
LQG21N2R7K10T.pdf
Availability of LQG21N2R7K10T
QUANTITY
LQG21N2R7K10T Order Process
Ship out your order
Specifications of LQG21N2R7K10T
Internal Part NumberEIS-LQG21N2R7K10T
Delivery TimeIn stock, ship LQG21N2R7K10T today.
SeriesLQG21N2
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQG21N2R7K10T
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQG21N, LQG21N2R7K10T Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQG21N2R7K10T Details Description
Related parts for LQG21N2R7K10T
CONN RCPT HSG .187 3POS NATRL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 32V datasheet.pdf
CONN FIBER LC2 MM 127UM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
ACCY MAGN MOUNT 3/4 A195 TNCM datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8K FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 150W datasheet.pdf
SIGMAFORM TUBING datasheet.pdf
CAP FILM 2.7UF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf
150UF 6,3V 6X10MM 85C 3000H datasheet.pdf