Murata Electronics North America LQG21NR47K
LQG21NR47K picture photo
Mfg. Part Number
LQG21NR47K
Datasheet Download
LQG21NR47K.pdf
Availability of LQG21NR47K
QUANTITY
LQG21NR47K Order Process
Ship out your order
Specifications of LQG21NR47K
Internal Part NumberEIS-LQG21NR47K
Delivery TimeIn stock, ship LQG21NR47K today.
SeriesLQG21N
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeS0805
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQG21NR47K
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQG21, LQG21NR47K Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQG21NR47K Details Description
Related parts for LQG21NR47K
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.0V TO-92 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.079 8 POS datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV 4CH DARL 16DIP datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 85MHZ 9UBGA datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf