Murata Electronics North America LQH1CR10M04M00
LQH1CR10M04M00 picture photo
Mfg. Part Number
LQH1CR10M04M00
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQH1CR10M04M00.pdf
Availability of LQH1CR10M04M00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQH1CR10M04M00 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH1CR10M04M00
Internal Part NumberEIS-LQH1CR10M04M00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQH1CR10M04M00 today.
SeriesLQH1CR10
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD1206
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQH1CR10M04M00
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQH1CR1, LQH1CR10M04M00 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH1CR10M04M00 Details Description
Related parts for LQH1CR10M04M00
CONN HEADER .100 DUAL STR 66POS datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2.5 S STEEL 10MM datasheet.pdf
KEYLOCK SWITCH RND LAT 2X90 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 20K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN HSG JAM NUT RCPT 16POS datasheet.pdf
CBL 5POS M12 R/A SOCKET-WIRE 3M datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf