Murata Electronics North America LQH1N120J04M00-03
LQH1N120J04M00-03 picture photo
Mfg. Part Number
LQH1N120J04M00-03
Datasheet Download
LQH1N120J04M00-03.pdf
Availability of LQH1N120J04M00-03
QUANTITY
LQH1N120J04M00-03 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH1N120J04M00-03
Internal Part NumberEIS-LQH1N120J04M00-03
Delivery TimeIn stock, ship LQH1N120J04M00-03 today.
SeriesLQH1N120J0
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type32161206
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQH1N120J04M00-03
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQH1N120, LQH1N120J04M00-03 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH1N120J04M00-03 Details Description
Related parts for LQH1N120J04M00-03
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 8.06K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN RETENTION CLIP datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 120W datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 178 TYP datasheet.pdf
SOLID WALL DUCT 2X1 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6V 500MW SOD123 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.75A 95 MOHM datasheet.pdf