Murata Electronics North America LQH2HPN3R3MGRL
LQH2HPN3R3MGRL picture photo
Mfg. Part Number
LQH2HPN3R3MGRL
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 1.1A 270 MOHM
Datasheet Download
LQH2HPN3R3MGRL.pdf
Availability of LQH2HPN3R3MGRL
QUANTITY
LQH2HPN3R3MGRL Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH2HPN3R3MGRL
Internal Part NumberEIS-LQH2HPN3R3MGRL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH2HPN_GR
PackagingCut Tape (CT)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating1.1A
Current - Saturation1.23A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)270 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant70MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package1008 (2520 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH2HPN3R3MGRL
Related LinksLQH2HPN, LQH2HPN3R3MGRL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH2HPN3R3MGRL Details Description
Related parts for LQH2HPN3R3MGRL
IC REG BCK 1.2V 3A SYNC 16HTSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.47KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC POWER INTERFACE SW 20WQFN datasheet.pdf
PCB FOR SCREW IN MODULE 24VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1.2A 10-DFN datasheet.pdf
RES 291 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.92 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 3W DO214AC datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT datasheet.pdf