Murata Electronics North America LQH2MCN330K02L
LQH2MCN330K02L picture photo
Mfg. Part Number
LQH2MCN330K02L
Brief Description
FIXED IND 33UH 160MA 2.8 OHM SMD
Datasheet Download
LQH2MCN330K02L.pdf
Availability of LQH2MCN330K02L
QUANTITY
LQH2MCN330K02L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH2MCN330K02L
Internal Part NumberEIS-LQH2MCN330K02L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH2MC_02
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±10%
Current Rating160mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.64 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant28MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0806 (2016 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
Supplier Device Package0806 (2016 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH2MCN330K02L
Related LinksLQH2MCN, LQH2MCN330K02L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH2MCN330K02L Details Description
Related parts for LQH2MCN330K02L
FIXED IND 820NH 900MA 220 MOHM datasheet.pdf
MULTI-PAIR 16COND 28AWG 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.12A SC70-5 datasheet.pdf
RES SMD 0.39 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS .100" STR GOLD datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 65.7 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 RS/SW datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP POLYMER 33UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf