Murata Electronics North America LQH31CN101K03L
LQH31CN101K03L picture photo
Mfg. Part Number
LQH31CN101K03L
Brief Description
FIXED IND 100UH 80MA 12 OHM SMD
Datasheet Download
LQH31CN101K03L.pdf
Availability of LQH31CN101K03L
QUANTITY
LQH31CN101K03L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH31CN101K03L
Internal Part NumberEIS-LQH31CN101K03L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH31C
Material - CoreFerrite
Inductance100µH
Tolerance±10%
Current Rating80mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)15.6 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant7MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Supplier Device Package1206
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH31CN101K03L
Related LinksLQH31CN, LQH31CN101K03L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH31CN101K03L Details Description
Related parts for LQH31CN101K03L
SIDAC 240-280V 1A TO92 datasheet.pdf
VOLT DETECT IC CMOS 2.2V TO-92 datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
TOOL WIRE CRIMPER .062 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC 20BIT FET BUS SW 48TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 896B FLASH SOT23-6 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES 62 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf