Murata Electronics North America LQH31MN3R3J03L
LQH31MN3R3J03L picture photo
Mfg. Part Number
LQH31MN3R3J03L
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 130MA 610 MOHM
Datasheet Download
LQH31MN3R3J03L.pdf
Availability of LQH31MN3R3J03L
QUANTITY
LQH31MN3R3J03L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH31MN3R3J03L
Internal Part NumberEIS-LQH31MN3R3J03L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH31M
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±5%
Current Rating130mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)793 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 8MHz
Frequency - Self Resonant38MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.078" (2.00mm)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH31MN3R3J03L
Related LinksLQH31MN, LQH31MN3R3J03L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH31MN3R3J03L Details Description
Related parts for LQH31MN3R3J03L
IC 12BIT BIN RIPPL COUNTER 16SO datasheet.pdf
IC GATE NOR 3CH 3-INP 14-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
IC TXRX LVDS 9CH W/SCAN 64FBGA datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 2.5NH 200MA 800 MOHM datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf
Connector Header 18 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf