Murata Electronics North America LQH32CN1R0M53L
LQH32CN1R0M53L picture photo
Mfg. Part Number
LQH32CN1R0M53L
Brief Description
FIXED IND 1UH 1A 60 MOHM SMD
Datasheet Download
LQH32CN1R0M53L.pdf
Availability of LQH32CN1R0M53L
QUANTITY
LQH32CN1R0M53L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH32CN1R0M53L
Internal Part NumberEIS-LQH32CN1R0M53L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH32C_53
Material - CoreFerrite
Inductance1µH
Tolerance±20%
Current Rating1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)78 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant100MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.067" (1.70mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH32CN1R0M53L
Related LinksLQH32CN, LQH32CN1R0M53L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH32CN1R0M53L Details Description
Related parts for LQH32CN1R0M53L
ALLIGATOR CLP/BANA JACK BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET DUAL SYNC 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
IGBT IPM MODULE 30A 600V SDIP-25 datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 10ppm 12pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf