Murata Electronics North America LQH32DN150K53L
LQH32DN150K53L picture photo
Mfg. Part Number
LQH32DN150K53L
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15UH 300MA 650 MOHM
Datasheet Download
LQH32DN150K53L.pdf
Availability of LQH32DN150K53L
QUANTITY
LQH32DN150K53L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH32DN150K53L
Internal Part NumberEIS-LQH32DN150K53L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH32DN_53
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±10%
Current Rating300mA
Current - Saturation300mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)754 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant26MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.067" (1.70mm)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH32DN150K53L
Related LinksLQH32DN, LQH32DN150K53L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH32DN150K53L Details Description
Related parts for LQH32DN150K53L
CAP TANT 68UF 6.3V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 50MA SC70-5 datasheet.pdf
RES 0.68 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 32POS .156" datasheet.pdf