Murata Electronics North America LQH32DN3R3M53L
LQH32DN3R3M53L picture photo
Mfg. Part Number
LQH32DN3R3M53L
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 710MA 130 MOHM
Datasheet Download
LQH32DN3R3M53L.pdf
Availability of LQH32DN3R3M53L
QUANTITY
LQH32DN3R3M53L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH32DN3R3M53L
Internal Part NumberEIS-LQH32DN3R3M53L
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH32DN_53
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating710mA
Current - Saturation710mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)156 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant50MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.067" (1.70mm)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH32DN3R3M53L
Related LinksLQH32DN, LQH32DN3R3M53L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH32DN3R3M53L Details Description
Related parts for LQH32DN3R3M53L
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf