Murata Electronics North America LQH32MN101J23L
LQH32MN101J23L picture photo
Mfg. Part Number
LQH32MN101J23L
Brief Description
FIXED IND 100UH 80MA 7 OHM SMD
Datasheet Download
LQH32MN101J23L.pdf
Availability of LQH32MN101J23L
QUANTITY
LQH32MN101J23L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH32MN101J23L
Internal Part NumberEIS-LQH32MN101J23L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH32M
Material - CoreFerrite
Inductance100µH
Tolerance±5%
Current Rating80mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)7 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant8MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.087" (2.20mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH32MN101J23L
Related LinksLQH32MN, LQH32MN101J23L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH32MN101J23L Details Description
Related parts for LQH32MN101J23L
ROUND SPACER #8 NYLON 1/8" datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS 30AWG 10IN datasheet.pdf
IC FPGA 68 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
SUB-MIN SKT/CARRIER datasheet.pdf
PIN WIRE DISC .2710 MARKED datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf