Murata Electronics North America LQH32MN390K23L
LQH32MN390K23L picture photo
Mfg. Part Number
LQH32MN390K23L
Brief Description
FIXED IND 39UH 110MA 3.9 OHM SMD
Datasheet Download
LQH32MN390K23L.pdf
Availability of LQH32MN390K23L
QUANTITY
LQH32MN390K23L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH32MN390K23L
Internal Part NumberEIS-LQH32MN390K23L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH32M
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance39µH
Tolerance±10%
Current Rating110mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.9 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant11MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.087" (2.20mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH32MN390K23L
Related LinksLQH32MN, LQH32MN390K23L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH32MN390K23L Details Description
Related parts for LQH32MN390K23L
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.15W AB 25USMD datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 12-24V 300RES .5M datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 26.5V datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 76.8 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HANDHELD LABEL PRINTER CARRY datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 1W datasheet.pdf
CTV 5C 5#16 PIN PLUG datasheet.pdf
75UF 100V 9.5X38 85C AXI datasheet.pdf