Murata Electronics North America LQH32PN1R5NNCL
LQH32PN1R5NNCL picture photo
Mfg. Part Number
LQH32PN1R5NNCL
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 2.1A 63.6 MOHM
Datasheet Download
LQH32PN1R5NNCL.pdf
Availability of LQH32PN1R5NNCL
QUANTITY
LQH32PN1R5NNCL Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH32PN1R5NNCL
Internal Part NumberEIS-LQH32PN1R5NNCL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±30%
Current Rating2.1A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)63.6 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant70MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.086" (2.20mm)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH32PN1R5NNCL
Related LinksLQH32PN, LQH32PN1R5NNCL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH32PN1R5NNCL Details Description
Related parts for LQH32PN1R5NNCL
RES SMD 51.1K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 24POS STR datasheet.pdf
SHELF OPEN RACK NON VENT datasheet.pdf
CAP FEEDTHRU .1UF 25V 1205 datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 30.5KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
6P 8C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf