Murata Electronics North America LQH32PN220MNCL
LQH32PN220MNCL picture photo
Mfg. Part Number
LQH32PN220MNCL
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 550MA 822 MOHM
Datasheet Download
LQH32PN220MNCL.pdf
Availability of LQH32PN220MNCL
QUANTITY
LQH32PN220MNCL Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH32PN220MNCL
Internal Part NumberEIS-LQH32PN220MNCL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating550mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)822 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant20MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.086" (2.20mm)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH32PN220MNCL
Related LinksLQH32PN, LQH32PN220MNCL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH32PN220MNCL Details Description
Related parts for LQH32PN220MNCL
IC VOLT DETECT N-CH 44V SC-82AB datasheet.pdf
IMPACT BP 6X16 OPEN SN datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
IC LI+ CHARGER FRONT END 8WSON datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN RCPT 2P INLINE PIN SLD CUP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT PIN datasheet.pdf