Murata Electronics North America LQH32PN220MNCL
LQH32PN220MNCL picture photo
Mfg. Part Number
LQH32PN220MNCL
Brief Description
FIXED IND 22UH 550MA 822 MOHM
Datasheet Download
LQH32PN220MNCL.pdf
Availability of LQH32PN220MNCL
QUANTITY
LQH32PN220MNCL Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH32PN220MNCL
Internal Part NumberEIS-LQH32PN220MNCL
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating550mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)822 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant20MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.086" (2.20mm)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH32PN220MNCL
Related LinksLQH32PN, LQH32PN220MNCL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH32PN220MNCL Details Description
Related parts for LQH32PN220MNCL
CONV DC/DC 15VOUT 150W ACTIVE HI datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4K FLASH 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
2.5 SIGNAL D/LOCK CAP HSG 7P datasheet.pdf
IC FPGA 660 I/O 1152BGA datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 2AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf