Murata Electronics North America LQH3NR10M92M00-100
LQH3NR10M92M00-100 picture photo
Mfg. Part Number
LQH3NR10M92M00-100
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQH3NR10M92M00-100.pdf
Availability of LQH3NR10M92M00-100
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQH3NR10M92M00-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH3NR10M92M00-100
Internal Part NumberEIS-LQH3NR10M92M00-100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQH3NR10M92M00-100 today.
SeriesLQH3NR10M9
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeNA
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQH3NR10M92M00-100
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQH3NR10M, LQH3NR10M92M00-100 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH3NR10M92M00-100 Details Description
Related parts for LQH3NR10M92M00-100
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 10% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 3/8-24UNF 1-5V datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 4.5A 38 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT datasheet.pdf
OSC VCTCXO 40.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf