Murata Electronics North America LQH43CN1R5M33L
LQH43CN1R5M33L picture photo
Mfg. Part Number
LQH43CN1R5M33L
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 2.45A 36 MOHM
Datasheet Download
LQH43CN1R5M33L.pdf
Availability of LQH43CN1R5M33L
QUANTITY
LQH43CN1R5M33L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH43CN1R5M33L
Internal Part NumberEIS-LQH43CN1R5M33L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH43C_33
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance1.5µH
Tolerance±20%
Current Rating2.45A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)47 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant80MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Supplier Device Package1812 (4532 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH43CN1R5M33L
Related LinksLQH43CN, LQH43CN1R5M33L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH43CN1R5M33L Details Description
Related parts for LQH43CN1R5M33L
DEKAFIX GW 5 MARKED 24 50/CD datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR LF2407A datasheet.pdf
IC MEM FIFO 512X9 15NS 56-TSSOP datasheet.pdf
LED GOLDEN DRAGON WARM WHT 2SMD datasheet.pdf
BEZEL SOLID PLAS YELLOW 2/PACK datasheet.pdf
RES 1.27M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 11 CKTS LGT 102 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf