Murata Electronics North America LQH43CN221K03L
LQH43CN221K03L picture photo
Mfg. Part Number
LQH43CN221K03L
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 220UH 110MA 4 OHM SMD
Datasheet Download
LQH43CN221K03L.pdf
Availability of LQH43CN221K03L
QUANTITY
LQH43CN221K03L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH43CN221K03L
Internal Part NumberEIS-LQH43CN221K03L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH43C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance220µH
Tolerance±10%
Current Rating110mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)4 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant4.5MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Supplier Device Package1812
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH43CN221K03L
Related LinksLQH43CN, LQH43CN221K03L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH43CN221K03L Details Description
Related parts for LQH43CN221K03L
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP GW datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 5A TO263-5 datasheet.pdf
IC OCTAL TRANSP D LATCH 20SO datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 18-75VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 550MA 854 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT PIN datasheet.pdf