Murata Electronics North America LQH43CN470K03
LQH43CN470K03 picture photo
Mfg. Part Number
LQH43CN470K03
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQH43CN470K03.pdf
Availability of LQH43CN470K03
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQH43CN470K03 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH43CN470K03
Internal Part NumberEIS-LQH43CN470K03
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQH43CN470K03 today.
SeriesLQH43CN
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type1812
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQH43CN470K03
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQH43C, LQH43CN470K03 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH43CN470K03 Details Description
Related parts for LQH43CN470K03
CONN RECPT 12POS W/O RAMP SL-156 datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS STRGHT PIN datasheet.pdf
VARISTOR 42.3V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
DIN RAIL END PIECE NS35/7.5 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 7" 1MM 10POS datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.9A 137.5 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 0.0013UF 5% 1250VDC AXI datasheet.pdf