Murata Electronics North America LQH43CN680K03L
LQH43CN680K03L picture photo
Mfg. Part Number
LQH43CN680K03L
Brief Description
FIXED IND 68UH 220MA 1.7 OHM SMD
Datasheet Download
LQH43CN680K03L.pdf
Availability of LQH43CN680K03L
QUANTITY
LQH43CN680K03L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH43CN680K03L
Internal Part NumberEIS-LQH43CN680K03L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH43C
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±10%
Current Rating220mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.7 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant8.4MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Supplier Device Package1812
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH43CN680K03L
Related LinksLQH43CN, LQH43CN680K03L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH43CN680K03L Details Description
Related parts for LQH43CN680K03L
IC FLASH 2MBIT 80MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 221 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 10PIN SLD CUP datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
W/M SDR EMPTY DISP 49519 STD datasheet.pdf
HAN-PORT DUPLEX GFCI, RJ45 F/F, datasheet.pdf
IC EEPROM I2C BUS 8KBIT 8VSON datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
ASSY RECT 1POS 19.5X15.5MM CLEAR datasheet.pdf
HDM SMPR245F385O G (CUT) datasheet.pdf
CONN EUROCARD RCPT 96POS TYPE C datasheet.pdf