Murata Electronics North America LQH43MN180J03L
LQH43MN180J03L picture photo
Mfg. Part Number
LQH43MN180J03L
Brief Description
FIXED IND 18UH 340MA 820 MOHM
Datasheet Download
LQH43MN180J03L.pdf
Availability of LQH43MN180J03L
QUANTITY
LQH43MN180J03L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH43MN180J03L
Internal Part NumberEIS-LQH43MN180J03L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH43M
Material - CoreFerrite
Inductance18µH
Tolerance±5%
Current Rating340mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)820 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant17MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Supplier Device Package1812
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH43MN180J03L
Related LinksLQH43MN, LQH43MN180J03L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH43MN180J03L Details Description
Related parts for LQH43MN180J03L
IC VREF SERIES 3.3V SOT23-6 datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
SW ROTARY ACTUATOR DP 2-6POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 97.6K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 203 TYPE A 33POS datasheet.pdf
RF-ANT-WR80-30-US datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf