Murata Electronics North America LQH43NN120J03L
LQH43NN120J03L picture photo
Mfg. Part Number
LQH43NN120J03L
Brief Description
FIXED IND 12UH 380MA 620 MOHM
Datasheet Download
LQH43NN120J03L.pdf
Availability of LQH43NN120J03L
QUANTITY
LQH43NN120J03L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH43NN120J03L
Internal Part NumberEIS-LQH43NN120J03L
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH43NN_03
Material - CoreFerrite
Inductance12µH
Tolerance±5%
Current Rating380mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)620 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant21MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Supplier Device Package1812 (4532 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH43NN120J03L
Related LinksLQH43NN, LQH43NN120J03L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH43NN120J03L Details Description
Related parts for LQH43NN120J03L
OPTOISO 5KV LINEAR PHVOLT 8DIP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG BLACK 50' datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 400MW SOD2 datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 2-INP 8-XSON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
IC DATA SELECTOR/MUX 16SO datasheet.pdf
RES SMD 182K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR 2.5MM PNP NO datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOT323 datasheet.pdf