Murata Electronics North America LQH43NN181J03L
LQH43NN181J03L picture photo
Mfg. Part Number
LQH43NN181J03L
Brief Description
FIXED IND 180UH 120MA 4.5 OHM
Datasheet Download
LQH43NN181J03L.pdf
Availability of LQH43NN181J03L
QUANTITY
LQH43NN181J03L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH43NN181J03L
Internal Part NumberEIS-LQH43NN181J03L
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH43NN_03
Material - CoreFerrite
Inductance180µH
Tolerance±5%
Current Rating120mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)4.5 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant5MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Supplier Device Package1812 (4532 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH43NN181J03L
Related LinksLQH43NN, LQH43NN181J03L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH43NN181J03L Details Description
Related parts for LQH43NN181J03L
MOSFET N-CH 100V 23A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OSC XO 20.48MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 24MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 7.5NS 48TQFP datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH INDICATOR ILLUM RED datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 410MW SOD123 datasheet.pdf