Murata Electronics North America LQH44PN100MGRL
LQH44PN100MGRL picture photo
Mfg. Part Number
LQH44PN100MGRL
Brief Description
FIXED IND 10UH 660MA 324 MOHM
Datasheet Download
LQH44PN100MGRL.pdf
Availability of LQH44PN100MGRL
QUANTITY
LQH44PN100MGRL Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH44PN100MGRL
Internal Part NumberEIS-LQH44PN100MGRL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH44PN_GR
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating660mA
Current - Saturation800mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)324 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant13MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH44PN100MGRL
Related LinksLQH44PN, LQH44PN100MGRL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH44PN100MGRL Details Description
Related parts for LQH44PN100MGRL
LED 10MM RED PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONN HEADER .050 10POS VERT SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 30ppm 20pF 30 Ohm -55°C - 125°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf