Murata Electronics North America LQH6PPN150M43K
LQH6PPN150M43K picture photo
Mfg. Part Number
LQH6PPN150M43K
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQH6PPN150M43K.pdf
Availability of LQH6PPN150M43K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQH6PPN150M43K Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH6PPN150M43K
Internal Part NumberEIS-LQH6PPN150M43K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQH6PPN150M43K today.
SeriesLQH6PPN1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type6045
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQH6PPN150M43K
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQH6PPN, LQH6PPN150M43K Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH6PPN150M43K Details Description
Related parts for LQH6PPN150M43K
FERRITE BEAD ARRAY 120 OHM 0804 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 1.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 600W datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
MARKER CARD PRINTED 1-10 datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 200MA 800 MOHM datasheet.pdf
IC BATTERY MONITOR 64TQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC PLAD datasheet.pdf
LED WARM WHITE 3500K 80CRI 4SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.062UF 5% 1600VDC AXIA datasheet.pdf