Murata Electronics North America LQM21FN470N00L
LQM21FN470N00L picture photo
Mfg. Part Number
LQM21FN470N00L
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 47UH 7MA 600 MOHM SMD
Datasheet Download
LQM21FN470N00L.pdf
Availability of LQM21FN470N00L
QUANTITY
LQM21FN470N00L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQM21FN470N00L
Internal Part NumberEIS-LQM21FN470N00L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQM21F_00
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±30%
Current Rating7mA
Current - Saturation7mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)780 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant7.5MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.057" (1.45mm)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQM21FN470N00L
Related LinksLQM21FN, LQM21FN470N00L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQM21FN470N00L Details Description
Related parts for LQM21FN470N00L
RES 510K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 10BIT QUAD VOUT 28-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 400A 1300VAC datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 590 OHM 1% 5W datasheet.pdf
VARIOFACE MODULE 16-POS WITH LED datasheet.pdf
CONN EDGE .100 65POS HL LOW P datasheet.pdf