Murata Electronics North America LQM31PN2R2M00L
LQM31PN2R2M00L picture photo
Mfg. Part Number
LQM31PN2R2M00L
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 900MA 190 MOHM
Datasheet Download
LQM31PN2R2M00L.pdf
Availability of LQM31PN2R2M00L
QUANTITY
LQM31PN2R2M00L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQM31PN2R2M00L
Internal Part NumberEIS-LQM31PN2R2M00L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQM31P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - Core-
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating900mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)238 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant40MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
Supplier Device Package1206
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQM31PN2R2M00L
Related LinksLQM31PN, LQM31PN2R2M00L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQM31PN2R2M00L Details Description
Related parts for LQM31PN2R2M00L
TRANS 2PNP 45V 0.5A SSOT-6 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 250VAC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 27A D2PAK datasheet.pdf
RES 12 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1/0 AWG BLACK 100' datasheet.pdf
NTC THERMISTOR datasheet.pdf
CONN PLUG MU SIMPLEX 2MM DIA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 6W datasheet.pdf
LINE V UNIVERSAL 120-277 VAC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.2A 4XDFN datasheet.pdf