Murata Electronics North America LQP02TN13NH02D
LQP02TN13NH02D picture photo
Mfg. Part Number
LQP02TN13NH02D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 13NH 140MA 3.2 OHM SMD
Datasheet Download
LQP02TN13NH02D.pdf
Availability of LQP02TN13NH02D
QUANTITY
LQP02TN13NH02D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQP02TN13NH02D
Internal Part NumberEIS-LQP02TN13NH02D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package20,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQP02T
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance13nH
Tolerance±3%
Current Rating140mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.2 Ohm Max
Q @ Freq7 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)0.009" (0.22mm)
Supplier Device Package01005 (0402 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQP02TN13NH02D
Related LinksLQP02TN, LQP02TN13NH02D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQP02TN13NH02D Details Description
Related parts for LQP02TN13NH02D
FIXED IND 470UH 160MA 5.29 OHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES .33 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 69.8 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 5W T18 datasheet.pdf
PT 2 5-4L/2P-FS datasheet.pdf
CAP TANT POLY 10UF 25V 3528 datasheet.pdf