Murata Electronics North America LQP03TG10NJ02D
LQP03TG10NJ02D picture photo
Mfg. Part Number
LQP03TG10NJ02D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10NH 190MA 1.52 OHM
Datasheet Download
LQP03TG10NJ02D.pdf
Availability of LQP03TG10NJ02D
QUANTITY
LQP03TG10NJ02D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQP03TG10NJ02D
Internal Part NumberEIS-LQP03TG10NJ02D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package15,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQP03TG_02
PackagingTape & Reel (TR)
TypeThin Film
Material - Core-
Inductance10nH
Tolerance±5%
Current Rating190mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.52 Ohm Max
Q @ Freq11 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant4.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQP03TG10NJ02D
Related LinksLQP03TG, LQP03TG10NJ02D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQP03TG10NJ02D Details Description
Related parts for LQP03TG10NJ02D
OC 8MHZ Z80 KIO 100 LQFP datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 120mA 24-DIP datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 256TAP 50K 14-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 15A 125V datasheet.pdf
POT JOYSTICK 100K OHM W/SWITCH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
VHDM BP 8 ROW POWER ASSY 3CKT datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE PIN datasheet.pdf
TV 18C MIXED(TWIN) PIN PLUG datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 100A DPAK datasheet.pdf