Murata Electronics North America LQP03TN11NH02D
LQP03TN11NH02D picture photo
Mfg. Part Number
LQP03TN11NH02D
Brief Description
FIXED IND 11NH 250MA 800 MOHM
Datasheet Download
LQP03TN11NH02D.pdf
Availability of LQP03TN11NH02D
QUANTITY
LQP03TN11NH02D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQP03TN11NH02D
Internal Part NumberEIS-LQP03TN11NH02D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package15,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQP03TN_02
PackagingTape & Reel (TR)
TypeThin Film
Material - Core-
Inductance11nH
Tolerance±3%
Current Rating250mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)800 mOhm Max
Q @ Freq14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant2.9GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQP03TN11NH02D
Related LinksLQP03TN, LQP03TN11NH02D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQP03TN11NH02D Details Description
Related parts for LQP03TN11NH02D
DIODE ZENER 27V 1.5W DO214AC datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS WIMAX PWR LDMOS SOT608B datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
CABLE GRIP BALE EYE 0.61M datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 RA 160POS datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DIODE 1A 50V 15NS DO-204AL datasheet.pdf