Murata Electronics North America LQP03TN15NJ02D
LQP03TN15NJ02D picture photo
Mfg. Part Number
LQP03TN15NJ02D
Brief Description
FIXED IND 15NH 250MA 700 MOHM
Datasheet Download
LQP03TN15NJ02D.pdf
Availability of LQP03TN15NJ02D
QUANTITY
LQP03TN15NJ02D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQP03TN15NJ02D
Internal Part NumberEIS-LQP03TN15NJ02D
FamilyFixed Inductors
SeriesLQP03TN_02
PackagingTape & Reel (TR)
TypeThin Film
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance15nH
Tolerance±5%
Current Rating250mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)700 mOhm Max
Q @ Freq12 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant2.6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.012" (0.31mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQP03TN15NJ02D
Related LinksLQP03TN, LQP03TN15NJ02D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQP03TN15NJ02D Details Description
Related parts for LQP03TN15NJ02D
IC RCVR/DRVR ECL DIFF VAR 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SSR IP00 280VAC/20A 4-8VDC ZC datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 0.01% 0.15W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CTV 8C 8#8(TWIN) PIN PLUG datasheet.pdf
470UF 35V 12,5X13,5 datasheet.pdf