Murata Electronics North America LQP03TN22NJ04D
LQP03TN22NJ04D picture photo
Mfg. Part Number
LQP03TN22NJ04D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22NH 70MA 2.55 OHM SMD
Datasheet Download
LQP03TN22NJ04D.pdf
Availability of LQP03TN22NJ04D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQP03TN22NJ04D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQP03TN22NJ04D
Internal Part NumberEIS-LQP03TN22NJ04D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQP03T_04
PackagingCut Tape (CT)
TypeThin Film
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance22nH
Tolerance±5%
Current Rating70mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.55 Ohm Max
Q @ Freq11 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant2.8GHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.012" (0.31mm)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQP03TN22NJ04D
Related LinksLQP03TN, LQP03TN22NJ04D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQP03TN22NJ04D Details Description
Related parts for LQP03TN22NJ04D
IC OTP 512KBIT 70NS 20SOIC datasheet.pdf
ADAPTER PROGRAMMER 20-PLCC datasheet.pdf
IC RF TXRX SNGL-CHIP LP 20QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS 20AWG .156 YELLOW datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM PCB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 90A TO252-3 datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 12K OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf