Murata Electronics North America LQP03TN33NJ04D
LQP03TN33NJ04D picture photo
Mfg. Part Number
LQP03TN33NJ04D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33NH 60MA 2.95 OHM SMD
Datasheet Download
LQP03TN33NJ04D.pdf
Availability of LQP03TN33NJ04D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQP03TN33NJ04D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQP03TN33NJ04D
Internal Part NumberEIS-LQP03TN33NJ04D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQP03T_04
PackagingCut Tape (CT)
TypeThin Film
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance33nH
Tolerance±5%
Current Rating60mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.95 Ohm Max
Q @ Freq8 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant2GHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test300MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.012" (0.31mm)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQP03TN33NJ04D
Related LinksLQP03TN, LQP03TN33NJ04D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQP03TN33NJ04D Details Description
Related parts for LQP03TN33NJ04D
CONN RING 10-12 AWG #1/4 SOLIS datasheet.pdf
FIXED IND 5.6MH 315MA 3.92 OHM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 0.3A 8DFN datasheet.pdf
CAP CER 560PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
HEADER TURRET WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
FUSE/SW FILTER 10A 115/250VAC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC datasheet.pdf