Murata Electronics North America LQP03TN6N8H04
LQP03TN6N8H04 picture photo
Mfg. Part Number
LQP03TN6N8H04
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQP03TN6N8H04.pdf
Availability of LQP03TN6N8H04
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQP03TN6N8H04 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQP03TN6N8H04
Internal Part NumberEIS-LQP03TN6N8H04
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQP03TN6N8H04 today.
SeriesLQP03TN
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQP03TN6N8H04
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQP03T, LQP03TN6N8H04 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQP03TN6N8H04 Details Description
Related parts for LQP03TN6N8H04
FIXED IND 68UH 890MA 210 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWAY 1POS SGL .100 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 120POS 0.5MM SMD datasheet.pdf
IC CNTRLR DUAL IMVP7 VR12 datasheet.pdf
IC TPMS PRESSURE SENSOR datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 16A 8HSSO datasheet.pdf
HAN 10A KUNPCPCOFF-ABDECKKAPPE datasheet.pdf