Murata Electronics North America LQP0603T27NJ00T1M1-01
LQP0603T27NJ00T1M1-01 picture photo
Mfg. Part Number
LQP0603T27NJ00T1M1-01
Datasheet Download
LQP0603T27NJ00T1M1-01.pdf
Availability of LQP0603T27NJ00T1M1-01
QUANTITY
LQP0603T27NJ00T1M1-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQP0603T27NJ00T1M1-01
Internal Part NumberEIS-LQP0603T27NJ00T1M1-01
Delivery TimeIn stock, ship LQP0603T27NJ00T1M1-01 today.
SeriesLQP0603T27NJ
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQP0603T27NJ00T1M1-01
MURATA Product CategoryMURATA Components
LQP0603T27NJ00T1M1-01 Details Description
Related parts for LQP0603T27NJ00T1M1-01
BOARD EVAL FOR AD8314 datasheet.pdf
IC TXRX RS232 5V 28-SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 12.3VC DO204AC datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 10V SOT23-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 14POS SKT datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
RES CHAS MNT 470 OHM 5% 150W datasheet.pdf
SCREW,MACH,SLOT RH datasheet.pdf
CAP FILM 2.7NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf