Murata Electronics North America LQP15MN18B02D
LQP15MN18B02D picture photo
Mfg. Part Number
LQP15MN18B02D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQP15MN18B02D.pdf
Availability of LQP15MN18B02D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQP15MN18B02D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQP15MN18B02D
Internal Part NumberEIS-LQP15MN18B02D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQP15MN18B02D today.
SeriesLQP15MN
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQP15MN18B02D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQP15M, LQP15MN18B02D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQP15MN18B02D Details Description
Related parts for LQP15MN18B02D
RES SMD 130 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 6KB FLASH 28QFNS datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 25mA Backlight 6-SSOT datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 3.28K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.61A 152 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf